راهنمای عمومی لحظه‌نگار


 • پخش زنده چیست؟
  پخش زنده یا لایو استریم (livestream) به ویدئو یا صوتی گفته می‌شود که در لحظه‌ی تولید، برای بینندگان و شنوندگان آنلاین فرستاده می‌شود. درست مثل پخش زنده فوتبال؛ اما به جای تلویزیون و رادیو، از بستر اینترنت استفاده می‌شود.
 • لحظه‌نگار چیست؟
  لحظه‌نگار یک سرویس پخش زنده‌ی اینترنتی است. لحظه‌نگار بستری را فراهم کرده تا تولیدکنندگان محتوا و برگزارکنندگان رویدادها بتوانند پخش زنده کرده و مخاطبان آن‌ها برنامه‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند. پلتفرم لحظه‌نگار برای همه رایگان است.
 • فلسفه لحظه‌نگار چیست؟
  مدل محصول لحظه‌نگار و چیزی که آن را به یک پلتفرم پخش زنده تبدیل کرده است، برمی‌گردد به نوع داده‌ای که در لحظه‌نگار تولید می‌شود. در لحظه‌نگار صرفاً محتوای زنده و در لحظه تولید می‌شود و امکان ادیت و تغییری در محتوا وجود ندارد. بنابر این لحظه‌نگار رسانه هیجان است. رسانه سرعت و صداقت است. رسانه فرصت برابر است. رسانه مستقیم و بدون سانسور است. و در نهایت لحظه‌نگار رسانه مردم است.
 • چگونه می‌توانم پخش زنده کنم؟
  اپلیکیشن لحظه‌نگار را از استورهای معتبر دانلود و نصب کنید. با شماره موبایل خودتان وارد شوید، دکمه قرمز رنگ را بفشارید و پخش‌زنده کنید! سریع و راحت. اگر می‌خواهید پخش زنده‌ی حرفه‌ای‌تری داشته باشید از اتاق فرمان استفاده کنید.
 • چگونه می‌توانم پخش زنده دیگران را ببینم؟
  از طریق اپلیکیشن و سایت لحظه‌نگار می‌توانید پخش زنده کسانی را که پیگیری می‌کنید، ببینید. وقتی یکی از آن‌ها پخش زنده‌ای را شروع می‌کند، برای شما نوتیفیکیشن (اعلان) ارسال می‌شود و شما در همان لحظه مطلع می‌شوید.
 • برای مشاهده پخش زنده‌ها حتماً باید اپ را نصب کرد؟
  برای مشاهده پخش زنده‌ها نیازی به اپلیکیشن نیست. مخاطبان شما می‌توانند در سایت شما یا کانال تلگرام شما به راحتی و بدون نیاز به اپلیکیشن لحظه‌نگار، پخش زنده شما را تماشا کنند. اما برای ارسال چت و لایک و بهره‌مندی از امکانات دیگر، نصب اپ توصیه می‌شود.
 • استفاده از لحظه‌نگار هزینه دارد؟
  استفاده از اپلیکیشن لحظه‌نگار رایگان است و رایگان می‌ماند.
 • آیا امکان مشاهده‌ی مجدد پخش زنده‌ای که تمام شده وجود دارد؟
  به محض اتمام یک پخش زنده، امکان مشاهده بازپخش آن وجود دارد. مگر این که پخش زنده کننده، این امکان را غیرفعال کرده باشد.
 • چگونه مخاطبان پخش زنده خودم را بیشتر کنم؟
  در تیتر پخش زنده خود از هشتگ استفاده کنید. در صفحه قرمز رنگ و قبل از فشردن دکمه شروع، پخش زنده خودتان را در تلگرام و توئیتر شیر کنید. قبل از شروع پخش زنده یک بنر تبلیغی درست کنید و در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. و هر ایده‌ی دیگری که به ذهن خلاق شما می‌رسد.
 • چند پیشنهاد برای خلاق‌های باهوش!
  خلاق باشید! لحظه‌نگار یک پلتفرم جدید است. پس شما که خلاق و باهوش هستید می‌توانید استفاده‌های باورنکردنی و هیجان‌انگیز زیادی از لحظه‌نگار بکنید. پیشنهاد می‌کنیم عنوان خوب برای پخش زنده خودتان انتخاب کنید. این تأثیر مهمی در جذب بینندگان بیشتر دارد. همچنین پخش زنده‌های منظم، شما را به یک سلبریتی لحظه‌نگار تبدیل می‌کند و طرفداران شما همیشه منتظر پخش‌زنده‌های بیشتری از شما خواهند بود.
 • یک رویداد مهم دارم. چه مواردی را باید مد نظر قرار دهم؟
  اطلاع رسانی را فراموش نکنید و از یک هفته قبل از رویداد طرفدار جمع کنید و با یک پخش زنده کوتاه پیش از رویداد، به آن‌ها بگویید که یک رویداد هیجان‌انگیز در پیش است. حداقل سه ساعت قبل از شروع رویداد تست بگیرید. مطمئن شوید که اینترنت مناسبی در محل برگزاری رویداد فراهم شده است. قرار دادن گوشی در حالت مزاحم نشوید و به شارژ زدن آن هم که دیگر از موارد مهم هستند.
 • چه کسانی پخش زنده مرا می‌بینند؟
  به محض شروع یک پخش زنده، برای طرفداران شما نوتیفیکیشن ارسال می‌شود تا از پخش زنده شما آگاه شوند. افراد دیگر از طریق جستجو در اپلیکیشن می‌توانند به کانال شما مراجعه کرده و پخش زنده یا بازپخش‌های شما را مشاهده کنند. چنانچه پخش زنده جذابی تولید کرده باشید، ممکن است به انتخاب لحظه‌نگار در صفحه ویترین قرار بگیرید که در این صورت افراد زیادی محتوای تولیدی شما را می‌بینند.
 • بازپخش هر پخش زنده تا چه زمانی قابل مشاهده است؟
  اگر خودتان پخش زنده را پاک نکنید یا امکان بازپخش آن را غیرفعال نکنید، بازپخش آن تا مدت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.
 • پخش زنده انجام داده‌ام، اما نمی‌خواهم کسی بازپخش آن را ببیند.
  دکمه «تغییر وضعیت بازپخش» که به شکل یک چشم است را بفشارید. این دکمه در کادر سفید رنگ قرار دارد.
 • چگونه پخش زنده خودم را حذف کنم؟
  به صفحه تنظیمات بروید. به صفحه پخش زنده‌های من بروید. روی علامت سه نقطه بزنید. منویی که باز می‌شود، امکان حذف کامل را فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که در صورت حذف یک پخش زنده، امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت.
 • آیا می‌توانم به صورت افقی فیلم بگیرم؟
  بله. پخش زنده ویدئویی در هر دو حالت عمودی (Portrait) و افقی (Landscape) امکان‌پذیر است. البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از آغاز پخش زنده و در صفحه شروع تصمیم خودتان را بگیرید و تا پایان پخش زنده آن را تغییر ندهید.
 • آیا ویدئوها در موبایل من ذخیره می‌شوند؟
  بله. چنانچه گوشی شما اندرویدی باشد، تمام ویدئوها در کارت حافظه گوشی شما ذخیره می‌شوند. برای مشاهده یا حذف آنها به پوشه Lahzenegar در پوشه Movies در کارت حافظه گوشی خود بروید.
 • چه مواردی در صفحه ویترین نمایش داده می‌شود؟
  پخش زنده‌های برتر کاربران، به انتخاب لحظه‌نگار و بازپخش آنها. پخش زنده‌هایی که با لحظه‌نگار پرو انجام شده باشند و بازپخش آنها. پخش زنده‌هایی که به درخواست اسپانسرها برجسته می‌شوند و بازپخش آنها. کاربران پیشنهادی لحظه‌نگار برای این که طرفدارشان شوید و شبکه دوستان خودتان را تقویت کنید.
 • آیا لحظه‌نگار در خارج از کشور هم قابل استفاده است؟
  بله. کاربران ایرانی می‌توانند با شماره موبایل یا اکانت جیمیل خود و کاربران خارج از کشور نیز می‌توانند با آدرس جیمیل خود عضو لحظه‌نگار شوند.
 • امکان شکایت از محتوای یک پخش زنده وجود دارد؟
  اگر به پخش زنده‌ای برخوردید که با سیاست‌های محتوایی لحظه‌نگار مغایرت دارد، با زدن دکمه گزارش در همان پخش زنده، ما را در ساختن یک فضای مجازی سالم یاری کنید.
 • چگونه می‌توانم مستقیماً روی تلگرام پخش زنده کنم؟
  اگر مدیر یک کانال تلگرامی هستید یا در یک گروه تلگرامی عضو هستید و می‌خواهید دیگران بدون نیاز به نصب اپلیکیشن لحظه‌نگار، داخل همان تلگرام پخش زنده شما را ببینند، دست به کار شوید! برای این کار قبل از شروع پخش زنده و در صفحه شروع، اول پخش زنده خودتان را در تلگرام شیر کنید و بعد از آن پخش زنده را آغاز کنید. به همین راحتی.
 • مشخصات حداقلی دستگاه مورد نیاز برای اجرای اپلیکیشن لحظه‌نگار چیست؟
  هر موبایل یا تبلتی که سیستم عامل اندروید نسخه 4.1 به بالا بر روی آن نصب باشد. و هر آیفون و آیپدی که سیستم عامل آی او اس نسخه 8 به بالا بر روی آن نصب باشد.
 • چه زمانی از لحظه‌نگار نوتیفیکیشن (اعلان موبایلی) دریافت می‌کنم؟
  وقتی کسی طرفدار شما می‌شود، وقتی کسی که پیگیری می‌کنید، یک پخش زنده را شروع می‌کند واعلان‌های عمومی لحظه‌نگار.
 • آیا برای استفاده از لحظه‌نگار حتما باید اپلیکیشن موبایل را نصب کنم؟
  مشاهده پخش زنده‌ها به صورت کراس پلتفرم است. یعنی بر روی هر دستگاهی که به وب وصل می‌شود می‌توانید پخش زنده‌ها را ببینید. اما انجام پخش زنده صرفا از طریق اپلیکیشن اندروید، اپلیکیشن آی او اس و اتاق فرمان انجام می‌شود.
 • چرا من بلاک شده‌ام؟
  احتمالاً برای ورود به اپلیکیشن تلاش‌های ناموفق زیادی داشته‌اید. با پشتیبانی تماس بگیرید.
 • چگونه اکانت خودم را غیرفعال کنم؟
  با پشتیبانی تماس بگیرید.
 • استفاده منصفانه به چه معناست؟
  هدف و ماهیت استفاده از لحظه‌نگار باید در چارچوب عرف جامعه، قوانین مرسوم و شرایط استفاده لحظه‌نگار باشد. حجم و مقدار استفاده از سرویس لحظه‌نگار معمولی و عادی باشد و صرفاً کاربر انسان از آن استفاده کند و در بهره گیری از محتوا، در حد نیاز معمول استفاده شود.
 • چند نکته در رابطه با شبکه اینترنتی که استفاده می‌کنید.
  ترجیحاً از یک اینترنت اختصاصی برای پخش زنده استفاده کنید و دقت کنید که دستگاه دیگری به آن متصل نباشند. از یک اینترنت پایدار (Stable) استفاده کنید. یک اینترنت همراه LTE یا Adsl 2mbps کارتان را راه می‌اندازد. همچنین اگر از لحظه‌نگار پرو استفاده می‌کنید بیت ریت انتخابی شما باید نصف فضای آپلود باشد. برای این کار، سرعت اینترنت خودتان را Speed Test بگیرید. فرمول Primary + Backup + 20% is recommended ایده‌آل است.
 • قانون نام‌گذاری در لحظه‌نگار چگونه است؟
  برای آدرس کانال خود (نام کاربری) و نیز عنوان کانال، از عبارت لحظه‌نگار و لوگوی لحظه‌نگار برای کل یا بخشی از آن استفاده نکنید.
 • چه محتوایی در لحظه‌نگار غیرمجاز است؟
  برهنگی خارج از عرف ایران، مسائل جنسی، کودک آزاری، ترویج خشونت و خودآزاری، یک تصویر ثابت برای مدت طولانی، محتوای گمراه کننده در تیتر، چت‌ها و پخش زنده‌ها، پیشبرد اهداف غیرقانونی از نظر قانون ایران و بین الملل، جعل هویت و نقض مالکیت معنوی.